Jaki rodzaj motocyklu sprawdzi się w dalekich podróżach?

W daleką podróż możemy się wybrać nie tylko samolotem, pociągiem czy samochodem. Miłośnicy motocyklów mogą zdecydować się na pokonanie długiej trasy swoim jednośladem. Chcesz połączyć swoją pasję do motocykli z podróżowaniem? Sprawdź, jaki motocykl wybrać.

Długa podróż motocyklem

Jeśli lubisz podróżować, a jednocześnie zastanawiasz się nad zakupem jednośladu, powinieneś dobrze zastanowić się, jaki rodzaj motocyklu najlepiej sprawdzi się na dalekich trasach. Warto przy tym uwzględnić nie tylko wydajność motocyklu, ale również wygodę jazdy przez wiele godzin. Oczywiście na każdym sprawnym technicznie motorze będziemy w stanie pokonać długi dystans, ale poziom komfortu może być różny.

W przypadku dalekich podróży najlepiej sprawdzają się motocykle turystyczne. Są skonstruowane przede wszystkim do pokonywania odległych tras i zapewniają podróżującym maksymalny komfort. Nie tylko kierowca, ale i pasażer ma do dyspozycji stosunkowo wygodne siedzenie. Jednocześnie cała konstrukcja jednośladu umożliwia zachowanie prostej sylwetki podczas jazdy. Dodatkowo motocykle turystyczne są wyposażone w szereg przydatnych elementów, takich jak owiewki zewnętrzne oraz przednia szyba osłaniająca motocyklistę (jej położenie można dowolnie regulować).

W motocyklach turystycznych zastosowano wał napędowy, silnik czterosuwowy chłodzony cieczą i opony niskoprofilowe. Dodatkowo znajduje się w nich szereg układów wspomagających jazdę, takich jak np. tempomat, układ hamowania CBS lub ABS. Są również wyposażone w znacznie większe zbiorniki paliwa, dzięki czemu można spokojnie pokonywać duże dystanse bez konieczności częstego tankowania.

Motocykle turystyczne - zgodnie ze swoją nazwą - są stworzone przede wszystkim do dalekich podróży. Oczywiście “dalekie podróże” nie wykluczają jednodniowych wycieczek za miasto. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one stworzone do jazdy po zatłoczonych miastach. Dojeżdżając motocyklem turystycznym do pracy, raczej nie unikniemy miejskich korków. Te jednoślady wyróżniają się dość sporymi gabarytami, co nie jest problematyczne w przypadku turystycznego zastosowania, jednak w warunkach miejskich może być nieco kłopotliwe. W niektórych modelach motocykli turystycznych znajduje się bieg wsteczny, który ułatwia nieco manewrowanie.

Komentarze

Zostaw komentarz

Top