Kupno używanego motocyklu - o czym musisz pamiętać?

Osoby planujące zakup motocykla bardzo często wybierają używane modele, które są atrakcyjniejsze cenowo od nowych, a jednocześnie nadal wyróżniają się dobrym stanem technicznym. Niemniej jednak należy pamiętać, że zakup używanego motoru obarczony jest nieco większym ryzykiem. Warto więc dowiedzieć się, gdzie najlepiej dokonać zakupu i na jakie aspekty zwrócić uwagę.

Gdzie kupić używany motocykl?

Obecnie zupełnie naturalne jest, że do poszukiwań używanego motocyklu wykorzystuje się internet. W sieci działa kilka serwisów, na których regularnie zamieszczane są ogłoszenia dotyczące sprzedaży jednośladów. Oferta w tym zakresie jest bardzo urozmaicona. Pojazd można nabyć zarówno w komisach, autoryzowanych salonach, jak i u prywatnych sprzedawców. Wielu pasjonatów regularnie bierze udział w różnorodnych imprezach motocyklowych lub giełdach, gdzie również można dowiedzieć się o interesujących modelach na sprzedaż.

Najbezpieczniej dokonywać zakupów w autoryzowanych salonach motocyklowych. W takich miejscach najczęściej pojazdy przechodzą wiele wcześniejszych testów i zapewniane są wyłącznie sprawdzone motocykle wyróżniające się dobrym stanem technicznym.

Zakup używanego motocyklu - na co zwracać uwagę?

Kiedy już wybierzemy interesującą ofertę, powinniśmy bezpośrednio skontaktować się ze sprzedawcą. Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej można zweryfikować, czy jest to osoba wiarygodna i godna zaufania. Zadając odpowiednie pytania można dowiedzieć się nieco więcej na temat historii pojazdu i jego stanu technicznego. Jeśli sprzedawca unika jednoznacznych odpowiedzi na temat strony technicznej pojazdu, trzeba zachować ostrożność.

Finalnej weryfikacji dokonujemy podczas osobistych oględzin pojazdu. Podczas oceny motocykla należy przyjrzeć się dokładnie wszystkim elementom pojazdu, mając na uwadze przede wszystkim jego słabe punkty. Powinniśmy się zainteresować nawet najmniejszymi otarciami czy lekkimi wgnieceniami. Defekty, które wyglądają na niewielkie, często okazują się wynikiem poważniejszych wypadków.

Jeśli jednak zachowamy ostrożność i będziemy w stanie trafnie zweryfikować stan techniczny jednośladu, jest bardzo duża szansa, że nabędziemy sprawdzony i solidny używany motocykl, który posłuży nam przez wiele długich lat.

Komentarze

Zostaw komentarz

Top