Spodnie i kurtka motocyklowa - parametry

Jazda na motocyklu jest nie tylko wymagająca, ale niekiedy może być również niebezpieczna. Każdy kierowca powinien więc zabiegać o to, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa. Można to zrobić, wybierając solidną, dobrą jakościowo i wytrzymałą odzież motocyklową, która dodatkowo wpływa również na komfort jazdy.

Spodnie i kurtka na motocykl - najważniejsze parametry

Odzież motocyklowa musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie i wygodna, ale również charakteryzować się odpowiednimi parametrami, które wpływają m.in. na poziom bezpieczeństwa jazdy. Pamiętajmy, że to właśnie m.in. odpowiednio dobrane ubrania wierzchnie chronią motocyklistę przed poważnymi urazami i uszkodzeniami ciała.

Na początku warto również pamiętać, że chociaż na rynku znajdziemy bardzo wiele ubrań reklamowanych jako “odzież motocyklowa” to jednak nie zawsze rzeczywiście spełniają one wymagane standardy. Jeśli więc wybieramy się na zakupy, korzystajmy wyłącznie z renomowanych sklepów i autoryzowanych salonów z odzieżą motocyklową.

Ubiór motocyklisty składa się nie tylko z kasku, który jest obowiązkowy, ale również innych istotnych elementów, czyli spodni i kurtki, które mogą być wykonane z materiałów tekstylnych lub skóry. Skóra jest bardzo wytrzymała i trwała, dlatego osoby dysponujące nieco większym budżetem zwykle decydują się właśnie na to rozwiązanie. Niemniej jednak odzież tekstylna też spełnia swoje zadanie, a przede wszystkim zapewnia nieco większy komfort użytkowania.

Kurtka motocyklowa musi być wyposażona w zestaw ochraniaczy na łokcie, barki i kręgosłup. Bardziej zaawansowane modele mogą posiadać też ochraniacze obojczyków, klatki piersiowej lub tzw. pancerze. Ochraniacze muszą posiadać odpowiednie atesty. Co więcej, powinny być wyjmowane, aby była możliwość ich wymiany. Krój i fason kurtki to kwestia drugorzędna. Warto zwrócić uwagę na kurtki wodoszczelne, które mogą być bardzo przydatne podczas jazdy na motocyklu. Kurtki motocyklowe najczęściej wyposażone są też w wypinane ocieplacze.

Spodnie również muszą posiadać ochraniacze - na kolana, biodra i piszczele. Niektóre modele spodni mają możliwość podpięcia do kurtki, dzięki czemu poszczególne elementy garderoby łączą się w kombinezon. Są wykonane z podobnych materiałów co kurtka.

Komentarze

Zostaw komentarz

Top